keramická ochrana laku je výborná investice

Keramická ochrana laku: proč se vyplatí do ní zainvestovat?

Záleží vám na vašem autě? Aby ne. Ať už stálo spoustu peněz, nebo ho prostě jen máte rádi a chcete, aby vám dlouho vydrželo v perfektní kondici, vsaďte na profesionální péči, jejíž součástí může být i keramická ochrana laku.

Podle dat z ledna 2023 se jen v uplynulém roce v Česku vyrobilo víc než 1,2 miliónu osobních aut. Přesto jezdíme v průměru skoro 16 let starými modely. Často je na nich jejich stáří opravdu vidět. A někdy zase vypadají fantasticky i po dlouhých letech a spoustě ujetých kilometrů. Rozdíl je v péči.

Je jedno, jestli jezdíte nabušeným vozem, jehož cena nejde pod milión korun, nebo střední třídou. Je to právě péče, která zajišťuje finální dlouhověkost. Ideálně bez rezavých míst minimálně o velikosti talíře nebo bez hlubokých škrábanců, které jsou pro rez (a nejen pro ni) „živnou půdou“.

Proč si vybrat keramickou ochranu laku?

Právě koroze je na autech často podceňovaná, ovšem neprávem. Plechy, které jsou jí napadeny, mají tendenci křehnout, načež se z auta stává – s trochou nadsázky – pojízdná rakev. Příliš bezpečí vám totiž nezajistí. S tím, aby koroze neměla šanci, vám pomůže keramická ochrana laku. Ta udrží lak v tak skvělém stavu, že na něj budou veškeré běžné záludnosti krátké.

K těmto záludnostem nepatří jen mechanické poškození laku, ale třeba i působení UV záření a pak i blednutí původní barvy. Jestli vám tedy záleží i na tom, aby auto skvěle vypadalo, měla by pro vás být tato ochrana nedílnou součástí péče o vůz.

Keramická ochrana se ale netýká jen laku. Efektivně s ní můžete chránit i disky kol (protože čistá kola jsou parádní vizitkou auta) a reflektory, které se vám odmění skvělou svítivostí. Zašlé je prostě mít nechcete!

Kam pro keramickou ochranu laku vyrazit?

Ideálně se na ni vypravte do detailingového centra. Někde bývá i součástí programu ručního mytí. Nebývá to sice standard, ale věřte, že této investice navíc nebudete ani chvíli litovat.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest