Kuchař Kuchyně pár vaří v kuchyni na míru

Na co myslet při plánování kuchyňské linky na míru?

Kuchyňská linka vyrobená na míru našim představám a potřebám je splněným snem každého kuchaře i kuchařky. Taková „personalizovaná“ kuchyně má mnoho výhod. Víte, jak ji naplánovat tak, aby byla perfektní?

Kuchyňské linky navržené podle vašeho vkusu i kuchařských návyků

Kuchyňské linky na míru jsou vždy dobrý nápad! A rádi to podepřeme několika benefity, které jsou potvrzené léty praxe. Kuchyně na míru nejen, že lahodí našemu oku a vkusu, ale také perfektně sedí do prostoru. Proti tomu kuchyňské linky „z konfekce“, jak bychom mohli říct, jsou navrženy tak, aby seděly do ideální místnosti. Nejsou připraveny na to, aby se vypořádaly se zkoseným stropem, křivou podlahou, atypicky umístěným oknem apod. Přitom mnohé interiéry právě tyto neduhy trápí.

Kromě toho kuchyňské linky na míru jsou vyrobené přesně tak, aby zrcadlily vaše kuchařské návyky a zohledňovaly vaše potřeby. Kromě základních zásad ergonomie proto kuchyňská studia při vytváření návrhu kuchyně na míru ctí osobnost zákazníka. Každý totiž potřebuje něco jiného. Amatérský cukrář potřebuje dostatek pracovního prostoru a pořádnou výkonnou troubu. Ten, komu se do kuchyně nevejde myčka, využije větší dřez, ve kterém umyje velké hrnce i plechy do trouby. Rodina se třemi dětmi možná oželí různé designové vychytávky, ale ocení prostornou spíž. Jaké jsou vaše představy a potřeby?

Jak plánovat kuchyni na míru?

Pokud se vydáte do kuchyňského studia, je dobré si zodpovědět několik základních dotazů. Jaký styl kuchyně se vám líbí? V jaké finanční rovině se chcete pohybovat? Důležitá je samozřejmě i otázka výběru kuchyňského studia či truhláře. Vybírejte podle referencí i podle zkušeností vašich známých. Není od věci obejít více výrobců kuchyní.

Na konzultaci se vybavte nejen jasnou myšlenkou o podobě budoucí kuchyně, ale i půdorysem vašeho interiéru, informacemi o výšce stropů a dalších detailech vašeho bydlení. V kuchyňském studiu se vás budou ptát i na to, jakou máte v kuchyni podlahu, jaké byste chtěli mít obklady za linkou a zda budete řešit i koupi nového osvětlení či novou výmalbu. To vše může ovlivnit design budoucí kuchyně.

Chystáte se na plánování kuchyně na míru? Máte už svoji představu? Máme pro vás jeden tip na závěr. Abyste nasáli co nejvíce současných trendů, podívejte se i po sociálních sítích. Na Facebooku jsou přímo skupiny, kde lidé sdílí své zkušenosti s plánováním kuchyní. Na Pinterestu zase najdete mnoho inspirativních fotek.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky