sedačka po detailním čištění

Pravidelné čištění sedaček vyžene roztoče i alergeny

Rádi si večer sednete nebo lehnete k televizi nebo s knihou, na vaší oblíbenou měkoučkou sedačku a dáte si voraz po těžkém pracovním dni? Ale zamysleli jste se někdy nad tím, že tam neležíte sami? Teď nechceme vytvářet žádné hororové scénáře… Avšak s roztoči, bakteriemi a další alergeny sdílet sedačku nechcete. Nebo se mýlíme? Dneska se podíváme na to, jak můžete pečovat o své sezení, tak abyste měli jistotu, že jste na gauči sami. 

Čističe z drogerie 

První, co vás napadlo bylo zajít prostě do drogerie a pořídit tam nějaký čistič, že ano? Varianta to je. Pojďme si říci, jak takový čistič funguje. Ať už koupíte ten ve spreji, nebo jeho tekutou verzi… obyčejně jej nalijete na houbičku nebo přímo na čalounění a budete čistit. Sedačka možná trochu prokoukne. Ale víte, co se stane? Všechny bakterie a další nechtěné složky se zapijí do sedačky ještě hlouběji. A v přidané vlhkosti se jen rozmnoží. Toto je varianta, pokud očekáváte výsledek typu „hore huj“. Nechceme shazovat žádný způsob čištění, a tak je nutné podotknout, že tyto přípravky jsou vhodné pro akutní potřebu. Tedy pokud na gauč nebo čalounění něco vylijete, nebo jej jednorázově znečistíte. Hloubkové čištění vypadá zcela jinak. 

Sedačka jako ze škatulky

No dobrá. Pokud to chcete brát vážně a skutečně čištění sedaček provést takovým způsobem, který bude šetrný a čistota přetrvá, máme pro vás dobrou radu. Strojové čištění společně s vhodným přípravkem dokáže i ze staré sedačky vykouzlit skoro nový kousek nábytku. Ať už máte domácí mazlíčky, kteří pravidelně shazují zimní srst, nebo jde hlavně o vaši alergii na roztoče a prach. Anebo rádi žijete v čisté domácnosti. Čištění sedaček strojovou hloubkovou metodou pro vás bude to pravé. 

Co s tím?  

Začali jste hledat speciální vysavače pro tento druh čištění. Stačil jeden pohled na jejich ceny a máte hlavu v dlaních? Nebojte. Uskutečňovat tak drahý nákup nebude potřeba. Čištění sedaček není nic drahého. Navíc jej nemusíte provádět sami. Existují totiž firmy, které to rádi udělají za vás. Třeba plzeňská společnost Uklizenozavas.cz provádí za pár korun zmíněné čištění, při němž snadno a rychle zbaví vaší sedačku všech nechtěných kamarádů. Tak co, jste připraveni se na film od teď dívat sami?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest