zářící led světla automobilu po renovaci světlometů

Renovace světlometů: Co se děje v zákulisí?

O tom, že je dobré se do renovace světlometů nepouštět sami, jste jistě četli už mnoho článků. Ať už světlomety z polykarbonátu či skla můžete snadno poškrábat, nebo volbou nevhodného přípravku způsobit jejich zakalení. Tím snadno zhoršíte průhlednost a bude to ještě horší, než když jste se do čištění pustili. Dnes se ale podíváme na to, co se vlastně děje v zákulisí, pokud se rozhodnete svěřit svůj vůz do rukou specialistů. 

Čištění a broušení 

Proces renovace světlometů zahrnuje několik kroků, které vyžadují pečlivou pozornost k detailu. Prvním krokem je vyčištění a obroušení světlometů, abyste odstranili veškeré nečistoty, špínu nebo oxidaci, které se mohly časem nashromáždit. Pro snadnější a efektivnější čištění a broušení se světlomety často úplně demontují. K broušení se používá brusný papír různé zrnitosti, na vodní bázi, nebo brusný kotouč do leštičky nebo vrtačky. Je samozřejmě potřeba dávat pozor, aby nedošlo k broušení mimo leštěný povrch.

Aplikace roztoku

Po vyčištění a broušení je dalším krokem aplikace speciálního roztoku. Na trhu jsou dostupné různé sady pro domácí čištění. Avšak zkušenosti s nimi nebývají valné. Firma používá své osvědčené přípravky. Konkrétní si ale necháme pro sebe. Roztok regeneruje poškozené světlomety a zajišťuje jejich perfektní průhlednost.

Leštím leštíš leštíme 

Posledním krokem při renovaci světlometů je leštění. A pak také leštění. A leštění. Tento krok zahrnuje použití leštící pasty a leštícího kotouče nebo speciálního materiálu pro obnovení jasnosti a lesku světlometů. Specialista mírným tlakem pohybuje kotoučem nebo leštící destičkou rovnoběžně s povrchem světlometu, aby nedošlo k jeho poškození. Správným čištěním, broušením a leštěním lze světlomety uvést do původního stavu, čímž se zlepší celkový vzhled a bezpečnost vozidla.

Když jsme u těch specialistů

Běžné leštění krytů světel na parkovišti nebo v garáži se opravdu nedá nazvat renovací. Proto pokud se dočasně rozhodnete pro brusnou pastu, chybu neuděláte. Ovšem profi práce je profi práce. A tak je vhodné pravidelně podstupovat proces renovace světlometů v detailingovém studiu. Kde? Za nás můžeme vřele doporučit plzeňskou firmu Detailingzavas.cz, která sídlí na Domažlické třídě. Objednejte se na renovaci i vy a jezděte opravdu bezpečně.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky