vůz po renovaci světlometů

Renovace světlometů: Sklo versus polykarbonát

Sklo a polykarbonát jsou dva základní materiály používané při výrobě automobilových světlometů. Každý z materiálů má své specifické vlastnosti, které ovlivňují způsob jejich renovace. Dnes se na oba podíváme a prozradíme si, jakým způsobem z nich znovu vykouzlit ty čiré a světlo propustné, jakými bývaly kdysi.

Renovace světlometů

V rychlosti si shrneme, proč je renovace světlometů tak důležitá. Jistojistě prvním a nejdůležitějším důvodem je viditelnost na silnici. A to hlavně ve tmě. Pokud máte světlomety zažloutlé či zamlžené až mléčné, mohou ovlivňovat svítivost světel. Špatná viditelnost může mít fatální následky. Proto jde čirost světlometů ruku v ruce s bezpečností. Pravidelná renovace by tedy měla být samozřejmostí. 

Skleněné světlomety

Sklo je tradičnější materiál, který je trvanlivý a odolný proti poškrábání. Časem se ale může zakalit v důsledku vystavení UV záření a dalším faktorům z okolního prostředí. Pokud jde o renovaci skleněných světlometů, existují výhody i nevýhody. Velkou výhodou je, že sklo se dá snadněji leštit a jednodušším způsobem obnovíte jeho původní čirost. Nevýhodou je bohužel náchylnost k praskání během procesu renovace. To může vést k následným nákladným výměnám.

Polykarbonát

Polykarbonát je na druhé straně novějším materiálem, který je lehký a odolný proti rozbití. Časem může změnit barvu – tzv. žloutnout a zamlžit se v důsledku vystavení právě zmiňovanému UV záření. Renovace polykarbonátových světlometů má také své výhody a nevýhody. Jednou z výhod je, že existují profi sady na jejich čištění, jež dokáží efektivně obnovit čirost a svítivost. Tyto sady však mohou být drahé a vyžadují specializované nástroje a odborné znalosti. Další nevýhodou je potřeba častějších renovací, protože se polykarbonát snáze opotřebuje.

Ať sklo, či plastový polykarbonát, pouštět se do renovace světlometů sami bez znalostí, techniky a vhodné kosmetiky je velký risk. Pokud je poškrábete nebo zmatníte, koledujete si o velmi nebezpečnou jízdu. My jezdíme na renovaci k odborníkům. Zkuste stejně jako my plzeňskou firmu Uklizenozavas.cz, která provede čištění a broušení za vás. Můžete si být jistí, že budete spokojeni. 

 

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky