dítě s koštětem na venkovní dlažbě v zahradě rodinného domu

Tohle jste nevěděli! Jaké tajné super schopnosti má venkovní dlažba? 

Venkovní dlažba je mnohem více, než jen funkčním prvkem v zahradě a terase. Má také mnoho skrytých výhod, na které při běžném „setkání“ nebereme zřetel a nedochází nám. Dnes se podíváme na 3 super schopnosti, o kterých jste jistě nevěděli. 

Bonusy vzhledové

Dobře navržený venkovní prostor s vydlážděnými plochami zlepšuje celkový vzhled a dojem z nemovitosti. Může jí tak učinit atraktivnější pro potenciální kupce a zvýšit její hodnotu při dalším prodeji. Dlažbu lze vybrat přesně tak, aby doplňila styl a architekturu domova a vytvořila tak soudržný a atraktivní obytný prostor kolem domu i v celé zahradě. Investovat do ní tak může být výhodné pro všechny, kteří chtějí své nemovitosti přidat na přitažlivosti, nebo zvýšit její celkovou hodnotu. 

Bonusy bezpečnostní 

Venkovní dlažba je skvělá také pro vytvoření bezpečně přístupných venkovních prostor. Zejména pro ty z nás, kteří mají problémy s mobilitou. Dlažba poskytuje rovný povrch, který se snadno udržuje. Odpadá tím tedy potencionální nebezpečí pro osoby, které se špatně pohybují, nebo jezdí třeba na vozíku. Díky správně zvolené dlažbě je zajištěn snadný přesun v rámci celého venkovního prostoru. Zpevněné cesty a chodníky navíc předchází uklouznutí a pádům, zejména ve vlhkých nebo zledovatělých podmínkách. Každá dlažba použitelná venku má totiž mrazuvzdorné a protiskluzné vlastnosti. Její další super schopností tedy je, že může přispět k vytvoření inkluzivnějšího a přístupnějšího prostředí pro všechny.

Bonusy ekologické 

Venkovní dlažba může také pomoci snížit erozi a zachovat zdraví půdy, což je nezbytné pro udržení zdravého ekosystému. Zabraňuje erozi půdy tím, že poskytne stabilní povrch, jež odolá silnému ochození a zabrání odplavování půdy během silných dešťů. Navíc může pomoci udržovat zdraví půdy snížením zhutnění, což může zlepšit infiltraci vody a podpořit zdravý růst rostlin. Další super schopností je tak přispívání k celkovému zdraví a udržitelnosti životního prostředí.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky