žena v černých kozačkách

Zima se blíží! Víte, jak impregnovat kozačky?

Podzim už se zabydlel v krajině a zima se blíží. Už jste pravděpodobně vytáhli i teplejší obuv. Nedílnou součástí každého dámského botníku jsou kozačky. Víte, jak o takové kozačky pečovat? Jak je na zimu připravit?

Máte svůj oblíbený pár nebo jste si zrovna koupili nové kožené krasavice a chcete, aby dlouho vydrželi jako nové? Nedivíme se. Koupit si kvalitní pár kozaček není zrovna levná záležitost. Pokud ale vyberete dobře a navíc se o boty budete dobře starat, vydrží vám hned několik sezón. Kupovat si každou sezónu nový pár kozaček je nejen neekonomické, ale není to ani příliš šetrné k přírodě. Pokud preferuje udržitelný způsob života, jistě vás budou rady k péči o koženou obuv zajímat.

Připravte kozačky na zimu! Základ je impregnace

Víte, jak ošetřit kožené kozačky před sezónou? Nezbytností vaší výbavy je impregnace. Impregnace zvýší odolnost boty proti všem škodlivým faktorům zvnějšku – nejen proti vlhkosti. Naimpregnované boty budou méně náchylné k promočení, ale také na nich nebude tak snadno ulpívat špína. S impregnací nebuďte skoupí. Kozačky nestačí impregnovat jednou před sezónou. V ideálním případě impregnaci vždy po měsíci nošení opakujte. 

Před impregnací boty pečlivě umyjte

A jak boty správně naimpregnovat? Nejdříve je pečlivě umyjte. Poté vyberte vhodný impregnační prostředek – jiný se hodí na hladkou kůži, jiný na semišovou nebo nubuk. Dodržujte postup od výrobce prostředku. Zpravidla vás nejdříve vybídne k otestování. Co to obnáší? Než se vrhnete na aplikaci impregnace na celý povrch kozaček, aplikujte ho jen na nějaké malé méně viditelné místo a počkejte, co to s povrchem boty udělá. Zpravidla by mělo být vše v pořádku – ale nikdy nevíte.

Mnozí výrobci mají i svoji doporučovanou impregnaci. S tou většinou nešlápnete vedle – výrobce by ji nedoporučoval, kdyby ji na své obuvi neměl otestovanou. Těšíte se na zimu? Jak se na ni chystáte? Už víte, v jaké obuvi do zimy vykročíte?

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest