zaměstnanci pracující na opravě střechy

3 typy střešních materiálů: jedinečné techniky opravy střech

Věděli jste, že se opravy střech liší podle druhu použitého střešního materiálu? Než se tedy pustíte do renovace, je potřeba zjistit si, jak se pustit do oprav právě vaší střechy. Připravili jsme pro vás 3 nejčastější typy střech a k tomu potřebné techniky. Tak jdeme na to. 

Střecha plechová

Plechové střechy jsou lehké. To usnadňuje jejich přepravu, montáž i pokládku. Při správné pokládce jsou jednotlivé plechy pevně spojeny se střešní konstrukcí, čímž se snižuje riziko odletu krytiny při silném větru. Při renovaci tento typ střechy natíráme barvami na plech, které jsou antikorozní a velmi kvalitní. Nátěry prospívají i k prodloužení životnosti takové střechy. Proto oprava podle typu poškození probíhá buď výměnou plechového dílu, využitím bitumenového tmelu nebo obnovou specifické barvy, určené na střechy.

Střecha z pálených tašek 

Asi nejběžnějším typem střešní krytiny jsou právě pálené tašky. Používají se již po tisíce let a ukázaly se být velmi trvanlivou a praktickou variantou. Oprava se může zdát jednodušší, než ve skutečnosti je. Jde o to, rozbitou tašku prostě nahradit novou. Jenže je nutné, abyste měli naprosto stejný typ tašky, jako jsou ty ostatní, jinak samozřejmě nezapadnou. Vždy je tedy lepší si nějaké tašky schovat, pro případ potřeby. Pokud zrovna tašku nemáte a jedná se o akutní problém, použijte dočasně bitumenový tmel a tašku urychleně sežeňte

Střecha eternitová

Eternitové střechy, které jsou vyrobeny z azbestocementových tašek, vyžadují zvláště složitý proces opravy kvůli škodlivosti azbestu. Odstranění pouze a jen azbestových částí není dostatečné. Musí se odstranit celé azbestové šablony anebo zakonzervovat barvou určenou pro vláknocementové šablony. Při kontrole by měl odborník určit rozsah poškození a rozhodnout, zda je nutné azbest odstranit nebo zapouzdřit. Při opravách eternitových střech může být nutné použít originální šablony nebo alternativní materiály. Proto se do této střechy rozhodně sami nepouštějte. Nejste žádný řemeslník a chcete jen v klidu bydlet? Objednejte si firmu a nechte opravy střech jednoduše na ní. Ať už se jedná o jeden z těchto tří typů materiálů, nebo třeba o některý další, nebudete muset znát ani techniku, ani shánět žádné pomůcky a už vůbec chodit po lešení a střechu opravovat sami. A na koho se obrátit? Výškyzavas.cz budou skvělým parťákem do nepohody. Podívejte se i na další služby, které nabízejí.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest