vysledek po cisteni bileho interieru

Jak na čištění interiérů aut? Od podlahy! A když to nestačí, nechte to odborníkům

Když je vůz uvnitř čistý a blýská se, je to pohlazení na duši. Žádná špína, utřený prach, vyluxované drobky ze země i ze sedaček. Čištění interiérů aut dá sice někdy zabrat, ale rozhodně stojí za to věnovat se mu pravidelně.

Kdekoli, kde je nepořádek, se většina lidí necítí příliš komfortně. Jakmile jde o auto, v němž se musíte za každou cenu (aspoň tedy na sedadle řidiče) soustředit, neuklizené prostředí vás může i nepříjemně rozptylovat. Jak ale zvládnout čištění interiérů aut snadno, rychle
a efektivně? Tady je pár tipů.

Péči potřebuje každý centimetr auta

Zapuďte tendenci věnovat se jen těm místům, která jsou hned vidět. Pokud máte vyvinutý smysl pro pořádek, nedotažený úklid by vás ve vlastní hlavě znepokojoval, ba dokonce terorizoval. Vyhraďte si dostatek času, připravte si vše potřebné a pusťte se do kompletní očisty vnitřku.

Podlaha první, okna poslední

Podlahu doporučujeme vysát, a to hned v počátku celé akce, pokud chcete uklízet opravdu efektivně. Podlaha bývá beze sporu to nejšpinavější a takovou práci prostě chcete mít za sebou.

Naopak na konec si nechte okna. Omyjte a naleštěte je zevnitř i zvenčí. Očista jen z jedné strany by vám ve výsledku moc radosti nepřinesla. Tento úkol musí přijít na závěr, abyste si na sklech během dalších úklidových kroků nedopatřením neudělali šmouhy.

Sedačky si zaslouží úplné wellness

Určitě se shodneme na tom, že sedačky trpí. Zvlášť pokud na nich vozíte děti, domácí mazlíčky nebo jakýkoli náklad. A pokud v autě povolujete posádce jíst? Pak tuplem.

Sedačky vyluxujte, ty látkové můžete lehce vypucovat kartáčem (použijte klidně roztok vody s mýdlem), ty kožené nezapomeňte náležitě vyživit, aby vám dlouho vydržely v nejlepším možném stavu.

Zbavte se prachu a oživte plasty

Po sedačkách se můžete pustit do očisty palubky a pak se věnujte všem plastům – použít na ně můžete jak přípravky ve spreji, tak speciální vlhčené ubrousky. Záleží na tom, s čím se vám lépe pracuje.

Vůně: třešnička na dortu pro fajnšmekry

Milujete, když to v autě krásně voní? Tak to určitě na závěr zkontrolujte, jestli váš osvěžovač má ještě co nabídnout. Pokud ne, vyměňte ho nebo doplňte. Pak už je proces úklidu u konce!

Čištění interiérů aut zvládne prakticky každý. Pokud ale nemáte čas nebo sílu se mu věnovat, svěřte své auto odborníkům na detailing, kteří se o to postarají za vás!

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *