Peška kancelářské židle na míru

Kancelářské židle pro home office – co by měly splňovat?

Naše pracoviště mají za sebou poměrně turbulentní roky. „Užili“ jsme si měsíce, kdy kanceláře zely prázdnotou, pak jsme se do nich postupně vraceli, někdo si zvykl na práci z domova, někdo se vrátil do kanceláře na full time. Jak jste na tom vy? 

Proměňte provizorní domácí pracovnu v plnohodnotný home office

Pokud plně či částečně pracujete z domova, je nejvyšší čas provizorní domácí pracovnu, kterou jste si za dob pandemických opatření narychlo vytvořili, přeměnit v plnohodnotný home office. A součástí takové příjemné ergonomicky zařízené domácí kanceláře je i správná židle. A o té bude teď řeč. Při výběru kancelářské židle si položte otázku: Kolik času trávím prací vsedě? Pokud denně prosedíte za stolem a za počítačem několik hodin, opravdu se vyplatí si pořídit zdravou kancelářskou židli, která bude poskytovat vašemu tělu dokonalou oporu.

Kancelářské židle musí poskytnout oporu celému tělu

Kancelářská židle pro home office by měla být skutečnou oporou. Nestačí, aby podpírala páteř, zaslouží si to i vaše ruce, krk a hlava. Protože práce za stolem není práce stoická, měla by se vám židle přizpůsobovat a kopírovat vaše pohyby. Že sedíte docela v klidu? A co to otáčení k tiskárně, záklony, když telefonujete a chcete si dát na chvíli „oraz“ od obrazovky, předklony k práci, která vyžaduje vaši pozornost…? Tak bychom mohli pokračovat donekonečna.

Balanční židle je ideální řešení pro váš home office

Ideální kancelářskou židlí je židle ergonomická a navíc balanční. Zdravá balanční židle z dílny PEŠKA – židle a křesla splňuje všechny tyto požadavky. Díky do posledního detailu vyladěnému ergonomickému tvarování vás zbaví bolestí zad z několikahodinového sezení, otoků nohou i bolestí hlavy.  A navíc si na takové balanční židli i zacvičíte. Zaznamenali jste kdysi trend balančních míčů? O jejich benefitech se dnes mnozí odborníci přou. Jejich hlavním problémem je, že neposkytují oporu zad, takže při delším sezení sklouznete k nezdravému nahrbení páteře. Oproti tomu balanční židle poskytuje dokonalou oporu celému tělu a stále nabízí pozitiva sezení na nestabilní pomůcce – tedy posilování stabilizačního svalstva.  A co vy? Zařizujete si svůj home office nebo se vracíte do běžného provozu v kanceláři? Naše tipy vám přijdou vhod i tam!

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky