auta opatřená keramickou ochranou laku

Keramická ochrana laku: opomíjený krok pro krásu i ochranu vašeho vozu

Každý majitel vozu chce, aby jeho miláček vypadal jako nový co nejdéle. Vzhled vozidla však může být ohrožen vlivem různých vnějších faktorů, jako jsou povětrnostní podmínky, prach, sůl, špína a kamení na silnicích. Keramická ochrana laku nabízí revoluční řešení, které chrání lakovou vrstvu automobilu před poškozením a zajišťuje, že vaše auto bude vypadat jako nové po mnoho let.

Jak to celé funguje?

Je to v podstatě moderní technologie, která vytváří tenkou, průhlednou vrstvu na povrchu laku vozidla. Představte si odolnou bariéru, která odráží štěrk, prach a UV záření a brání tak karoserii auta, před poškozením. Navíc také díky hydrofobní vlastnosti odolává usazení špíny a umožňuje tak snadné čištění vozidla. 

pracovník provádějící keramickou ochranu laku

Druhy ochrany laku; keramický nátěr

Existuje několik druhů keramické ochrany laku, které nabízejí různé úrovně ochrany a různé vlastnosti. Mezi nejběžnější typy patří keramický nátěr, ten je aplikován přímo na povrch laku vozidla a vytváří tenkou, průhlednou vrstvu keramické ochrany. Tento typ poskytuje vysokou úroveň ochrany proti poškrábání, UV záření a chemikáliím. Poskytuje dlouhodobou ochranu a výrazně zlepšuje lesk a odolnost laku vozidla. 

Druhy ochrany laku; keramické voskování

Dalším typem je keramické voskování. Proces, při kterém se vosk aplikuje na povrch vozidla po vyčištění a přípravě laku. Tento typ ochrany poskytuje vynikající hydrofobní vlastnosti a odolává usazování nečistot a špíny. Je obvykle cenově dostupnější než keramický nátěr a může být snadno aplikován i v domácích podmínkách, pokud je proveden správně. 

Druhy ochrany laku; keramický povlak

Keramický povlak, je zpravidla dodáván jako samostatný produkt, který je aplikován na povrch laku pomocí speciálního aplikátoru. Tento typ keramické ochrany poskytuje vysokou odolnost proti poškrábání, UV záření a chemikáliím. Vytváří také vodoodpudivou vrstvu, která usnadňuje čištění a udržování vozidla v čistotě.

Druhy ochrany laku; keramický film

Keramický film, je tenká, průhledná ochranná fólie, která se aplikuje na povrch laku vozidla. Tento typ poskytuje vysokou odolnost proti poškrábání, UV záření a dalším vnějším vlivům. Obvykle je trvanlivý a poskytuje dlouhodobou ochranu proti poškození laku.

modré auto ferarri opatřeno keramickým filmem

Zvolte ten správný druh ochrany

Každý z těchto typů keramické ochrany laku má své výhody i nevýhody. Je vhodný pro různé potřeby a preference majitelů vozidel. Vybírejte tedy tak, jakého výsledného efektu chcete dosáhnout.

Výhody keramické ochrany laku

Výčet výhod keramické ochrany laku je nespočet. V první řadě nabízí dlouhodobou ochranu, bez nutnosti častého leštění a voskování, chrání před poškozením typu škrábanců, povětrnostními vlivy, soli a UV zářením, což prodlužuje životnost laku a zachovává vzhled vozidla jako nový. Také odpadnou dlouhé hodiny mytí a drbání vozu, protože díky jeho hydrofobním vlastnostem, které jsme již zmiňovali, na laku nedrží špína a nečistoty a je tedy snadno omyvatelný. Tato občasná investice zachová hodnotu vozidla po mnohem delší dobu, udržuje si tak vyšší cenu na trhu s ojetými vozidly, protože zachovává svůj původní vzhled a stav laku. 

Vyberte si toho správného poskytovatele

Je důležité vybrat si důvěryhodného poskytovatele služby s dobrou pověstí a zkušenostmi v oboru. Zkontrolujte recenze a reference od předchozích zákazníků a ujistěte se, že poskytovatel používá vysoce kvalitní keramické produkty a postupy aplikace.

Chytrá investice

Keramická ochrana laku je investicí do dlouhodobé krásy a ochrany vašeho miláčka. S její pomocí můžete zachovat jeho vzhled a hodnotu po mnoho let a užívat si bezstarostnou jízdu s pocitem, že je plně chráněn a vypadá skvěle. Navíc budete mít pocit, že máte stále nový vůz. 

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky