automobil tesla s aplikovanou ochranou laku

Keramika: Ochrana laku auta jako žádná jiná

Keramická ochrana laku auta pro vás bude možná úplnou novinkou, nebo ji pravidelně v posledních letech využíváte. Ať tak či tak, jedná se o oblíbený způsob, jak uchovat dlouhou životnost laku a zabránit jeho poškození vnějšími vlivy, jako je sůl, plyny, UV záření a další. Dnes si o keramické ochraně řekneme více.

Ve zkratce

Jedná se o typ “politury” která se nanese na lak a tím poskytuje vozu dlouhotrvající ochrannou vrstvu. Díky tomu je samotný lak odolnější vůči poškrábání a oděru. Keramická ochrana laku auta je trvanlivé řešení. Vydrží déle než rok, díky čemuž je oblíbenou volbou pro automobilové nadšence, kteří chtějí ochránit své čtyřkolé miláčky ale nestarat se o něj každý den. Samozřejmě se vyplatí keramiku aplikovat na dražší vozy, do kterých byla vložena větší investice a budete mít v plánu vůz za čas prodat za vyšší cenu. Je to vysoce efektivní způsob, jak udržet vzhled vozu nejdéle jako nový.

Aplikace 

Aplikace keramické ochrany laku zahrnuje vícestupňový proces, který zahrnuje důkladné vyčištění a přípravu povrchu vozu před aplikací nátěru. Povlak se obvykle nanáší ručně a vyžaduje vysokou úroveň dovednosti, aby byl zajištěn hladký a rovnoměrný povrch. Kola mohou být také chráněna keramickou vrstvou, která může pomoci zabránit usazování brzdného prachu a usnadnit čištění. I když proces aplikace může trvat déle než tradiční voskování, díky výhodám ochrany keramického laku se vyplatí investice pro ty, kteří chtějí lak svého vozu chránit po delší dobu.

Hlavní výhody

Výhody jsou četné. Jak už jsme zmínili, keramika nabízí vynikající ochranu proti poškrábání, oděru a kyselým dešťům. Může také zabránit poškození silniční solí a UV zářením. Usnadňuje čištění laku. To proto, že po ošetření keramikou už nečistoty na povrchu neulpívají. I voda se přestane hromadit a vytvářet nevzhledné kapky. S keramikou stéká po povrchu. S trvanlivostí ošetření je to různé. Může se lišit závislosti na vnějších faktorech, jako je kvalita povlaku a prostředí, ve kterém vůz jezdí. Obvykle ale vydrží rok i déle. Je však důležité zmínit, že k zajištění účinnosti nátěru je nutná pravidelná údržba a po určité době může být nutná opakovaná aplikace. Také byste se rádi rozjeli cestou keramiky? Zkuste plzeňské detailingové centrum Detailingzavas.cz na Domažlické třídě v Plzni.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest