bílý modulový dům s pultovou střechou

Modulové domy na míru: Revoluce v bydlení

Modulové bydlení se v posledních letech těší čím dál větší oblibě a není se čemu divit. Blesková rychlost realizace, udržitelnost, a především cenová dostupnost modulových domů představuje revoluční krok v oblasti bydlení. Modulovou dřevostavbu můžete navíc využít nejen k bydlení, ale i k podnikání, například jako provozovnu, kancelář nebo ordinaci.

Co to je modulový dům?

Modulové domy tvoří několik jednotlivých modulů, které jsou po dovezení na staveniště sestaveny dohromady, téměř jako stavebnice. Tento jednoduchý systém výrazně zkracuje dobu výstavby, navíc je možné začít již před udělením stavebního povolení. Bydlet můžete dříve, než jste si dokázali představit. Jednotlivé díly budoucího domu jsou předem vyrobeny ve speciálních halách, a i díky tomu je možné rozměry a možnosti sestavení naplánovat podle individuálních potřeb a přání.

Vysoká míra přizpůsobivosti

Společnosti specializující se na výstavbu modulových domů vám s potěšením ukážou svůj sortiment modulů pro standardní obdélníkové domy nebo domy s půdorysem ve tvaru písmene L. Jednotlivé moduly lze libovolně poskládat podle přání zákazníka. Pokud byste si ani tak nevybrali, je možné zvolit jiné rozměry i kombinace modulů. Co se týká střechy, můžete si vybrat klasickou sedlovou střechu, ale je možné zvolit i pultovou. Modulové domy lze i pár měsíců nebo i let po konečném sestavení dále přizpůsobit nebo rozšířit. Rodina se rozrostla a uvítali byste jeden nebo dva pokoje navíc? Žádný problém, řešení je jednoduché a finančně nenáročné napojení jednoho nebo více modulů.

Jak realizace modulového domu probíhá?

Jediná věc, kterou je třeba mít připravenou před realizací modulového domu, jsou vybudované stavební základy. To může být klasická základová deska, nebo betonové patky, což je finančně nenáročná, ale plně funkční varianta. Profesionální firma, která se věnuje modulovým domům, vám v rámci realizace ráda pomůže a zařídí veškeré výkopové práce i položení základů, abyste mohli bydlet bez starostí a co nejdříve.

Jednotlivé díly dřevostaveb jsou pod pečlivým dozorem vyráběny ve speciálních halách, kde je zároveň přísně kontrolována jejich kvalita. Vybrané moduly jsou převezeny přímo na pozemek prostřednictvím zkušené profesionální firmy. Při samotné realizaci je potřeba počítat s dostatečným prostorem pro kamion a jeřáb. Po sestavení a usazení jednotlivých modulů následuje nasazení střechy a doplnění fasád. Výhoda tohoto systému spočívá v tom, že realizace modulového domu není limitována ročním obdobím, stavět je možné začít prakticky již zítra.

Ekologické a energeticky účinné bydlení

Kromě již zmíněných výhod nabízejí modulové domy také nový pohled na udržitelné bydlení. Jejich konstrukce minimalizuje stavební ruch a odpad a šetří zdroje. Systém výroby v halách umožňuje přesně plánovat a monitorovat množství potřebného materiálu, eliminovat plýtvání a snížit tak dopady na životní prostředí. Pokud vám není lhostejná ekologie, vězte, že se jedná o velmi energeticky účinné bydlení. Navíc jsou modulové domy navrženy tak, aby byly snadno přizpůsobitelné i do budoucna, což znamená, že majitelům mohou sloužit po mnoho let, bez nutnosti velkých a komplikovaných stavebních zásahů.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky