rekonstrukce koupelny do hnědého moderního stylu

Rekonstrukce koupelny: Svépomocí nebo s firmou?

Čeká vás rekonstrukce koupelny, a vy se ptáte, zda byste to zvládli sami? Nebo je lepší objednat firmu a nechat si vypracovat projekt? Přece zvládnete položit “pár dlaždiček”. . . Je to ale tak snadné? Pojďme si porovnat obě varianty a vybrat tu nejlepší pro vás. 

Rozsah a složitost

Složitost renovace je jedním z hlavních rozhodujících faktorů. Pokud rekonstrukce zahrnuje velké změny ve vodovodních nebo elektrických systémech, rozhodně je lepší najmout si firmu, která se specializuje na rekonstrukce koupelny, a to nejlépe na klíč. Pokud je však renovace jednoduchou kosmetickou aktualizací, jako je přemalování stěn nebo výměna svítidel, či nábytku… to jistě zvládnete sami. I tak je ale důležité zvážit, na co sami nestačíte. Ne každý z nás je manuálně zručný (což je v pořádku) a tak se i pro menší rekonstrukci někdy bude hodit pomoc profesionála. 

Doba zhotovení a síla 

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je čas a úsilí. Renovace může být velmi časově i pracně náročným procesem. Zvláště pokud byste se rozhodli do ní pustit sami. Najmutí společnosti může ušetřit čas a námahu, protože bude mít tým profesionálů, kteří dokážou renovaci dokončit rychle a efektivně. Pokud však máte čas a jste ochotni vynaložit úsilí, může být renovace vlastními silami obohacující zkušeností.

Šetření na úkor kvality

A konečně, zásadní je srovnání nákladů. Pokud jsou pro vás peníze důležité, porovnejte si, na kolik vás vyjde spolupráce s profíky a za kolik jste schopni to udělat sami. Najmout si společnost, která vám obstará rekonstrukce koupelny na klíč může být dražší, protože platíte za její odbornost a kvalifikovanou práci. Na druhou stranu, provedením renovace svépomocí můžete ušetřit nemalé peníze na mzdových nákladech. Investici ovšem zvýšíte nákupem veškerého materiálu, a hlavně nářadí a nástrojů, které budete používat.

Výsledek

Suma sumárum? Nešetřete každou korunu na úkor kvality. I když si myslíte, že vám stačí rekonstrukce koupelny provedená svépomocí, nejste profík a neděláte to denně. Proto vždycky vyjde lépe, nechat renovaci na specializované firmě, která ví, co dělá. A umí vyřešit všechny situace, které během přestavby mohou nastat. Chcete se spojit s jedničkou na trhu? Projekt “Koupelna na klíč” má ve své nabídce právě KERAMIKA SOUKUP, která dodává obklady, dlažby a kvalitní sanitu do českých domovů už přes 30 let. Nebojte se a obraťte se na ně i vy.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest