fasadni obklady na moderni stavbe

Skvělá volba po designové i praktické stránce! Keramické fasádní obklady a jak je správně vybrat

Keramické dlaždice jsou po generace oblíbenou volbou pro fasádní obklady. A to hlavně díky své odolnosti, nenáročnosti na údržbu i estetickému vzhledu. Použití obkladů na fasády nabízí řadu výhod, včetně ochrany proti povětrnostním vlivům, UV záření nebo třeba ohni. Navíc přicházejí v rozmanité škále materiálů, textur a barev. Suma sumárum jsou skvělou volbou, o tom není pochyb. Co je ale potřeba mít na paměti, když jste ve fázi výběru?

1/ Důležité je vybrat dlaždice, které jsou vhodné pro venkovní použití a odolají drsným povětrnostním podmínkám. Vždy je důležité nezapomínat na mrazuvzdornost a hledat kompromis mezi vzhledem a funkčností. 

2/ Je potřeba zvážit hmotnost dlaždic. Fasáda by neměla bát příliš zatížena. Vybírejte tedy tak, aby bylo zajištěno, že fasáda hmotnost dlaždic unese.

3/ Důležitá je i stavební chemie používaná při lepení obkladů. Hlavně při fasádě, která už prošla vnějším zateplením. Špatný výběr totiž dokáže ovlivnit životnost a odolnost nejen použitých obkladů, ale i zateplení jako takového.  

4/ Nakonec je důležité vybrat obklady, které splňují technické požadavky pro použití na fasádu

Obkládání v praxi

Samotná instalace keramických obkladů na fasádu vyžaduje pečlivé plánování i provedení. Jedním z doporučených postupů je nanesení vrstvy izolace na podklad, před lepením dlaždic. Ty by měly být lepeny pomocí vysoce kvalitního lepidla a utěsněny pomocí spárovací hmoty tak, aby bylo zajištěno, že zůstanou bezpečně na svém místě. Důležité je také podniknout kroky k zamezení infiltrace vody, jako je použití impregnačních přípravků. Dodržením těchto kroků můžete úspěšně nainstalovat fasádní obklady tak, aby poskytly trvanlivou a vizuálně přitažlivou oporu vašemu domu. 

Kam pro inspiraci

Pokud byste si nevěděli rady, to nejjednodušší, co můžete udělat je poradit se s profíky v oboru. Navštívit můžete třeba jeden z povedených showroomů firmy KERAMIKA SOUKUP, která již 30 let pomáhá plnit naše sny nejen v koupelnách, ale i obkladech domů. Nemusíte se bát, na trhu je široká škála možností, ze kterých si můžete vybrat. Keramické dlaždice jsou všestranné a umožňují různé varianty kreativních návrhů a vzorů, které můžete na fasádě vytvořit a tím celý dům pozvednout na vyšší úroveň.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky