obývací pokoj v dekoru dřeva

Návrhy obývacích pokojů: vyberte si ten svůj

Srdce domova, to je obývací pokoj. Místo, kde se schází celá rodina, přátelé a kde trávíme společné radostné chvíle. Jeho design a atmosféra odráží naši osobnost a má zásadní vliv na naše pocity a pohodu. Společně se spolu podíváme na různé návrhy obývacích pokojů, kde si vybere jistě každý, dle své filozofie života.  

Klid a harmonie s filozofií ZEN bydlení

Japonská kultura a filozofie, která představuje jednoduchost, lehkost, estetiku a přirozenost, to je ZEN bydlení. Klade důraz na harmonii a klid v interiéru. Využívá minimalistický design spojený s přírodními prvky a tvoří prostor propojený s okolním světem. Je to naprostý opak stylu západních zemí, kde jsme zvyklí na materialismus a přehlcenost. Pokud tedy toužíte po prosvětleném domově, který je v souladu s přírodou, světlými neutrálními barvami a celkovou harmonií života, ZEN styl je jasná volba. 

Jing a Jang, rovnováha v každém detailu

Koncept Jing a Jang zdůrazňuje rovnováhu a harmonii protikladů. V obývacím pokoji lze tuto filozofii integrovat pomocí kontrastních prvků. Kombinujte světlé a tmavé barvy, hladké a hrubé textury, moderní a tradiční prvky. Vytvořte prostor, kde se protiklady doplňují a tvoří celkovou jednotu.

Feng Shui, nabijte se energií

Feng Shui je umění uspořádání prostoru tak, aby energie proudila volně a harmonicky. Klíčové je správné umístění nábytku a výběr barev. Upřednostňujte zaoblené tvary, přirozená světla a zelené rostliny. Zrcadla mohou odrážet pozitivní energii do místnosti. Vytvořte prostor, kde se energie volně pohybuje a podporuje vaší pohodu.

Nechte se pohltit francouzským stylem Provence

Pro milovníky rustikální elegance je styl Provence ideální volbou. Světlé barvy, vintage nábytek a provensálské doplňky vytvářejí teplý a přívětivý prostor. Rozkvetlé květiny a přírodní materiály dodávají obývacímu pokoji francouzský venkovský šarm. Chybět vám bude už jen šumění moře. 

Prosvětlený a funkční minimalismus v podobě skandinávského stylu 

Skandinávský styl spočívá ve světlých tónech, jednoduchých liniích a funkcionalitě. Bílé stěny a přírodní dřevo vytvářejí svěží prostor plný světla. Minimalistický nábytek a designové kousky převážně v černé barvě zdůrazňují jednoduchost a praktičnost. 

Návrat klasiky s moderním dotekem? Buďte retro!

Pokud milujete nostalgii a rádi se vracíte do minulosti, vsaďte na retro. Kombinace kousků z 60. a 70. let s moderními prvky, vystihuje přesně tento styl. Přidejte barevné akcenty s výraznými vzory a dodejte pokoji radostnou a útulnou atmosféru. 

Moderní elegance s luxusními detaily 

Milovníci moderního designu rádi využijí čisté linky, metalické akcenty a luxusní materiály, které vytvářejí prostor a odráží sofistikovaný uhlazený vkus. Nábytek a doplňky jsou většinou z kovu, skla nebo oceli v kombinaci tmavých a světlých barevných tónů. Tento styl klade důraz na minimalismus, až sterilnost prostředí, prostor je tedy volný a čistý. Celkovému designu také ladí odkryté konstrukční prvky, jako jsou nosníky nebo beton. Synonymem slova moderní, je slovo trendy. Co je trendy, to je moderní a platí to i u bydlení. 

Každé bydlení je unikát

Při vytváření obývacího pokoje nechte svoji kreativitu volně proudit. Ať už si vyberete návrhy obývacích pokojů v jakékoli filosofii, důležité je, abyste se v něm cítili pohodlně a příjemně. Koneckonců váš obývací pokoj, by měl být odrazem vaší osobnosti a místem, kde je cítit teplo domova. Místem, kde se rodina setkává a prožívá ty nejkrásnější chvíle života v podobě společně tráveného času

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *