výsledek po tepování autosedaček na bílém interiéru

Výhody pravidelného tepování autosedaček

Pravidelné čištění interiéru auta je důležité pro zachování komfortu a hygieny, a obzvláště pro ty řidiče, kteří tráví v autě hodně času, by mělo být zařazeno do běžné rutiny. Čištění pomáhá udržovat pěkný vzhled a příjemnou vůni vozu, a také zabraňuje hromadění bakterií a alergenů. Péče o interiér vozidla zahrnuje pravidelné vysávání podlahy, koberečků, otírání palubní desky, čištění klimatizace a v neposlední řadě je důležité věnovat pozornost důkladnému čištění sedaček.

Znečištění sedaček a jeho následky

S nejrůznějším znečištěním autosedaček a jejich odstraňováním se jistě setkal každý majitel auta. Drobky, vlasy, prach nebo srst domácích mazlíčků, to jsou ještě záležitosti, které hravě vyřešíte svépomocí během pár minut. Horší je to například se stopami po potravinách, nebo přímo s rozlitými nápoji. Všechna tato znečištění mají jedno společné, mohou totiž vést k nejen ke zhoršení estetického dojmu interiéru, ale také k nevratnému poškození materiálu, z něhož jsou sedačky vyrobeny. Proto je určitě dobré popřemýšlet o jejich pravidelném tepování neboli hloubkovém čištění.

Zachovejte komfort, čistotu a svěží vůni

Tepování autosedaček čili čištění mokrou cestou je nezbytnou součástí udržení sedaček automobilu v a skvělém stavu. Jedná se o proces hloubkového čištění, kdy je třeba použít speciální čisticí prostředky a nástroje, protože jedině tak je možné proniknout hluboko do tkaniny, a kromě povrchových nečistot odstranit také bakterie a alergeny. Pravidelné tepování autosedaček přináší skvělý vzhled potahů a interiéru celkově, svěží vůni a komfortní cestování. V neposlední řadě dokáže správně provedené tepování odstranit abrazivní částice a prodloužit tak životnost potahů.

Jak probíhá profesionální tepování autosedaček?

Vzhledem k tomu, že jde o úkon, který vyžaduje určité zkušenosti a zručnost, hloubkové čištění sedaček je nejlepší svěřit profesionální firmě, kde proškolení pracovníci disponují řadou speciálních čisticích prostředků, nástrojů a technologií. Aby byl zajištěn pohodlný přístup ke všem plochám sedačky, je třeba je nejprve vyjmout. Následně je na veškeré čalounění nanesen speciální čisticí prostředek, jehož úkolem je důkladně rozpustit veškeré nečistoty a skvrny. Dále přichází na řadu vysokotlaký parní stroj, který zatočí s hluboko usazenými nečistotami, prachem, alergeny a bakteriemi. Povrch sedaček je následně ošetřen speciální autokosmetikou a nechají se důkladně proschnout. Vzhledem k tomu, že profesionální autosalony jsou vybaveny vyhřívanou garáží, která urychluje proces schnutí, tepování autosedaček je možné provádět celoročně.

Jak je to s koženkou a kůží?

Možná vás napadlo, zda je možné tento proces aplikovat i u kožených a koženkových autosedaček. Na první pohled se to může jevit jako komplikace, ale při dodržení správného postupu lze dosáhnout skvělých výsledků i u těchto materiálů. Hrubé nečistoty a prach se odstraní pomocí vysavače, poté je třeba použít speciální prostředek, který se nanáší na houbičku nebo hadřík a jemně se vtírá do povrchu. Dnešní moderní autosalony nabízejí většinou hned několik typů programů pro čištění interiéru, v jejichž rámci je zahrnuta i péče o kožené a koženkové sedačky.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *