žena po 40

Žena po 40? Mistr svého štěstí a inspirace pro okolí

Ačkoliv je pochopitelné, že některé ženy mohou pociťovat trochu obavy z toho, že jim na dortu přibude svíčka s číslem 4 na začátku, je třeba nezapomínat na starou dobrou pravdu: věk je stejně důležitý jako počet ponožek v šuplíku! Pravá esence ženskosti spočívá v síle ženy, ve zkušenostech, které by mohly vyplnit knihovnu, a v moudrosti, která by překonala i tu nejchytřejší sovu. Mnohé ženy se cítí sebevědomější, protože již dobře vědí, kým jsou a co od života chtějí. Život ženy po 40 může přinést změnu priorit, stát se časem osobního růstu, a může být osvobozující zkušeností, jako když otevřete dveře do nového bytu nebo dlouho očekávaný balíček od kurýra!

Máma na křižovatce: Když dospělé děti odcházejí z domu

S odchodem potomstva z domu ať už za studiem nebo spolubydlením se může pojit určitý pocit smutku a konce jedné éry. Pro zahnání případných chmur je rozhodně dobré tento okamžik pojmout jako nový životní vítr a více času na nové příležitosti. Mějte na paměti, že dlouhá a náročná cesta výchovy je něco, co vašim dětem přineslo hodně a nyní, když se role ženy přesouvá z aktivní matky na dospělou osobu, bude stále pokračovat v podpoře a radách pro své děti, kdykoli je budou potřebovat. Nicméně právě nyní nastal čas věnovat se více sama sobě a svým zájmům, a to je skvělé.

Období nových začátků a seberealizace

Žena po 40 se na základě svých zkušeností naučila, jak překonat veškeré překážky a zvládnout výzvy, které život přináší a uvědomuje si, že všechny prožité zkušenosti jí daly super schopnost růst. Prostě ví, co je pro ni důležité, jak se postarat o svou vnitřní i vnější krásu, a svého zdraví si váží jako nejcennějšího pokladu. Pro své blízké je skvělá parťačka, vždy připravená naslouchat a dávat rady, a její energie inspiruje všechny kolem. Taková žena si stále méně bere na srdce to, co si myslí okolí a více se soustředí na sebe a své potřeby, což jí přináší vyšší level štěstí a spokojenosti se sebou samotnou.

Nastal čas věnovat se také sobě a svým potřebám

Stačí si uvědomit, že nejste jen matka a manželka, ale jste především žena. Žena, která na sebe dlouhé roky zapomínala a upřednostňovala potřeby jiných, před svými. Nastal čas, věnovat se i své osobní a ženské stránce. Odpočinout si, zrelaxovat, zkrášlit se a věnovat se trochu sobecky i svým aktivitám na které nezbýval už dlouhé roky čas. Aktivnější ženy mohou začít například podnikat, to co již dlouho odkládaly, na ně čeká a otvírá jim nové možnosti.

 Existuje mnoho spolků, či míst, která jsou určená k odpočinku žen. Bez povinností, bez starostí. Nebo existují různé fondy, které podporují ženy v jejich podnikatelské cestě a nejen to.

Ženské fondy jako klíč k rovnosti

Pro rozvoj a podporu žen celkově byla založena i celá řada celosvětových ženských fondů, jejichž úkolem je dosáhnout genderové rovnosti ve všech oblastech života. Mezi jejich aktivitami naleznete sbírku prostředků, finanční správu, filantropii a mnoho dalších různorodých oblastí. Tyto fondy se zaměřují na podporu zdravých partnerských vztahů a sdílení zkušeností, které mohou posílit hlas žen ve společnosti a podporovat jejich aktivní zapojení do rozhodovacích procesů. Ženské fondy jsou klíčovým nástrojem k dosažení rovnoprávnosti a pomáhají ženám překonávat překážky na různých úrovních.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky