čistá fasáda bytového domu

5 Nejčastějších chyb při mytí fasád, které byste měli znát

Mytí fasád je důležitou součástí údržby domu, která může výrazně ovlivnit jeho vzhled a životnost. Nicméně, při tomto procesu je třeba dávat pozor na určité chyby, které by mohly způsobit poškození fasády nebo nedostatečný výsledek. V tomto článku se zaměříme na tyto chyby a jak se jim vyhnout, aby bylo mytí fasád efektivní a bezpečné.

Používání nadměrného tlaku

Jedna z nejčastějších chyb při čištění fasády je použití příliš vysokého tlaku vody. Příliš silný proud může totiž poškodit omítku nebo jiné povrchové úpravy a zanechat nežádoucí stopy či trhliny, zejména pokud jsou vyrobeny z měkkých materiálů jako je cihla nebo dřevo. Je důležité proto použít správný tlak vody, nejlépe používat střední až nízký tlak vodního paprsku a postupovat opatrně a případně zvolit i měkčí metodu mytí, jako je například použití kartáče.

Používání nesprávných čisticích prostředků

Další chybou je použití nesprávných čisticích prostředků nebo dokonce žádných čisticích prostředků. Každý typ povrchu fasády vyžaduje specifický druh čisticího prostředku, který mu nejlépe vyhovuje. Například, pro odstranění řasy je vhodné použít čisticí prostředek na bázi chlóru, zatímco pro odstranění nečistot a mastnoty může být účinný měkký čisticí prostředek s neutrálním pH. Po použit prostředků nezapomeňte omítku dostatečně opláchnout. Aplikace čisticího prostředku shora dolů a opláchnutí čistou vodou tak může minimalizovat možnost vytvoření nežádoucích stop nebo zanechání zbytků čisticích prostředků.

Nedostatečná ochrana okolí

Při čištění fasády je důležité chránit okolní prostředí a okolní vegetaci před škodlivými účinky čisticích prostředků a vody. Nedostatečná ochrana může vést k poškození trávníku, rostlin nebo dokonce i okolních budov. Před mytím fasády je proto důležité řádně zakrýt okolí ochrannými plachtami nebo fóliemi a zajistit, aby se žádné čisticí prostředky nedostaly do kanalizace.

Mytí za nepříznivých podmínek

Další chybou je mytí za nepříznivých podmínek, jako je silné slunce nebo větrné počasí. Tyto podmínky mohou způsobit rychlé vysychání čisticích prostředků a vody, což může vést k neúplnému odstranění nečistot a skvrn a zanechat za sebou škaredé stopy. Ideální podmínky pro mytí fasády jsou oblačné a mírně vlhké dny.

Neodborné provedení

Nakonec zmíníme neodborné provedení mytí, které může vést k nekvalitnímu výsledku a poškození povrchu. Pokud si nejste jisti, jak správně provést mytí fasády, je lepší najmout profesionální firmu, která má zkušenosti a know-how k provedení tohoto úkolu bezpečně a efektivně. Může to být totiž i fyzicky náročné a občas to zahrnuje i práci ve výškách. Nedodržení bezpečnostních opatření, jako je použití schůdků, bezpečnostního vybavení nebo pomůcek, pak může zvýšit riziko úrazu nebo pádu.

Věnování pozornosti těmto faktorům a vyvarování se nejčastějším chybám může zlepšit efektivitu čištění fasády a prodloužit tak životnost vašeho domu. Pokud máte jakékoli pochybnosti nebo potřebujete další informace, neváhejte konzultovat odborníky nebo využít profesionální služby. S pravidelnou údržbou a správným postupem můžete udržet fasádu vašeho domu v optimálním stavu po mnoho let.

Share this post :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte zájem o umístění článku?


Nejnovější příspěvky
Rubriky